wtorek, 26 sierpnia 2014

Uber - tańsza alternatywa taksówki

Na blogu było już darmowym spaniu, o tanich przelotach krajowych, trochę o kosztach podróżowania. A co powiedzielibyście na temat tańszej alternatywy dla taksówki. 

Wielu moich znajomych w bardzo rzadko korzysta z usług taksówkarzy. Dlaczego? Bo w porównaniu do oferty komunikacji miejskiej, taksówka jest po prostu wciąż bardzo droga.
Ostatnio jednak dość głośno w środkach masowego przekazu jest o Uber. Amerykańska firma z siedzibą główną w San Francisco obecna jest już w 44 krajach. Dość niedawno pojawiła się również w Polsce.


CZYM JEST UBER?

Uber to tańsza alternatywa taksówki. Za pomocą mobilnej aplikacji dostępnej m.in. na urządzenia z systemem Android umożliwia szybkie wyszukiwanie dostępnych kierowców.
Największą zaletą aplikacji jest prostota jej obsługi. Urządzenie elektroniczne za pomocą odbiornika GPS automatycznie znajduje twoją lokalizację, ty zaś musisz jedynie wybrać miejsce docelowe do którego chcesz się dostać.


ILE TO KOSZTUJE?

Za każdym razem gdy zdefiniujesz już trasę swojego przejazdu. Na ekranie twojego urządzenia zobaczysz wycenę wybranej trasy. Wycena podana jest w formacie „widełek” czyli orientacyjnej kwoty jaką będziesz musiał zapłacić za przejazd. Wynika to z prostych zasad naliczania opłat:

 

 

 • 5 zł opłata startowa („za trzaśniecie drzwiami”)
 • 1,40 zł / km (+ 0,25 zł /min)
W praktyce oznacza opłatę w wysokości 1,40 PLN za każdy przejechany kilometr. W przypadku gdy stoimy w korku lub jedziemy wolniej niż 18 km/h nasze konto obciążane jest według przelicznika czasowego 0,25 zł / min

CZY TO SIĘ OPŁACA?

Popularność serwisu w USA czy też w krajach Europy Zachodniej, a także liczne protesty związków zrzeszających „tradycyjnych” taksówkarzy są tego najlepszym potwierdzeniem. Jak wiadomo ostra konkurencja działa zwykle na korzyść zwykłego użytkownika. Co więcej serwis, aby zwiększyć swoją popularność prowadzi obecnie intensywną politykę marketingową. Jeśli skorzystasz z linka polecającego otrzymujesz 20 PLN na start do natychmiastowego wykorzystania na usługi serwisu.


3 komentarze:

 1. Dlaczego serwis wymaga podania karty kredytowej?

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka jest zasada działania serwisu. Podajemy dane karty kredytowej lub debetowej (może być też pre-paid, Google Wallet czy też PayPal) i dzięki temu nie musimy się przejmować płatnością. System sam rozliczy naszą transakcje, a my możemy korzystać z Ubera zawsze, kiedy tylko mamy dostęp do aplikacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uber, ambitnie podchodzi do tematu. Nadal aktywne są dodatkowe kody poromocyjne, które dodatkowo obniżają koszt przejazdu. Możliwe darmowe podwózki ;)

  kod: WAWPROMO - wpisujemy w aplikacji mobilnej w zakładce zniżki,
  obniża wartość przejazdu o 20 PLN. Ponoć można aktywować aż 3 razy. Ważny do 16 października
  Skomentowane przez użytkownika Piotr Jankowski · 4 min. temu · Lubię to!

  kod: WAWESN - wpisujemy w aplikacji mobilnej w zakładce zniżki,
  obniża wartość przejazdu o 20 PLN. Również można skorzystać, aż 3 razy. Ważny do 21 października

  OdpowiedzUsuń